ଆଇଆଇଏମ ସମ୍ବଲପୁର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଏମବିଏ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ୨୦୨୪-୨୬ ପାଇଁ ଆବେଦନ ତାରିଖ ବୃଦ୍ଧି

ସମ୍ବଲପୁର: ଆଇଆଇଏମ୍ ସମ୍ବଲପୁର, ଅନ୍ୟତମ ମେନେଜମେଣ୍ଟ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଶିକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠାନ, ଏହାର ଦୁଇ ବର୍ଷର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଏମବିଏ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ୨୦୨୪-୨୬ ପାଇଁ ଏପ୍ରିଲ୍ ୩୦,୨୦୨୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୟସୀମା ବଢାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ପାଠ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଭିନବ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ । ଅତିରିକ୍ତ ଭାବରେ, ଏହା ଦଳ ଏବଂ ସଂଗଠନଗୁଡ଼ିକୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଭାବରେ ପରିଚାଳନା କରିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଦୃଢ଼ ନେତୃତ୍ୱ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ।

କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଏମବିଏ ପାଠ୍ୟକ୍ରମକୁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଫର୍ମାଟରେ ଡିଜାଇନ୍ କରାଯାଇଛି, ଯାହାକି କାର୍ଯ୍ୟରତ ବୃତ୍ତିଗତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଅଟେ, ସର୍ବନିମ୍ନ ୫୦ପ୍ରତିଶତ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ମାର୍କ ଏବଂ ଅତି କମରେ ୩ ବର୍ଷର ବୃତ୍ତିଗତ ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ । ଅଧ୍ୟାପକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଲାଇଭ୍ ଅଧିବେଶନଗୁଡିକ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଇଣ୍ଟରାକ୍ଟିଭ୍ ଅନୁଭୂତିଶୀଳ ଶିକ୍ଷଣକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି । ପ୍ରୋଗ୍ରାମଟି ଏକ ଉଚ୍ଚ-ସଂଜ୍ଞା, ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ-ଆଧାରିତ ଆଭାସି ଶ୍ରେଣୀଗୃହ (ଭିସିଆ) ପ୍ଲାଟଫର୍ମ, ଏବଂ ଅଫଲାଇନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଉପଲବ୍ଧ । ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ମାନସିକତା ଥିବା ତଥା ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ଯେପରିକି ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତ, ମେକ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଷ୍ଟାର୍ଟ ଅପ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଭଳି ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ବିଶେଷ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ ।

ଆଇଆଇଏମ୍ ସମ୍ବଲପୁରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଫେସର ମହାଦେଓ ଜୈସୱାଲ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି, “କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଏମବିଏ ପାଠ୍ୟକ୍ରମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଦକ୍ଷତା ଏବଂ କୌଶଳ ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା, ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିକାଶକୁ ସକ୍ରିୟ କରିବା ମାଧ୍ୟମରେ ସଂଗଠନଗୁଡ଼ିକୁ ସମୃଦ୍ଧ କରିବା ଏବଂ ଏକ ଦାୟିତ୍ୱବାନ ନେତୃତ୍ୱ ଭାବରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆଣିବା । ଏହି ପ୍ରୋଗ୍ରାମର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତା ଏହାର ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ରହିଛି ଯାହାକି ଏକ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ମାନସିକତା ସହିତ ନେତୃତ୍ୱଶୀଳ ମାନସିକତା ତିଆରି ଓ ସେମାନଙ୍କୁ ଡିଜିଟାଲ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ, ସ୍ଥିରତା ପ୍ରଦାନ, ଦାୟିତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନେତୃତ୍ୱ, ଉତ୍ତମ ତଥ୍ୟ ଅନୁଶୀଳନକରୀ ଏବଂ କର୍ପୋରେଟ୍ ଉଦ୍ୟୋଗୀତା ଭଳି ଆଗାମୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଶେଷଜ୍ଞତା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ । ପାଠ୍ୟକ୍ରମଟିକୁ ସମସାମୟିକ ଏବଂ ପ୍ରାସଙ୍ଗିକ କରିବା ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଗଠିତ ହୋଇଛି ।”

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 2 =