ଆଜି ପଞ୍ଜାବ-ରାଜସ୍ଥାନ ଟକ୍କର

ଦୁବାଇ: ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ରେ ଆଜି ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ମଧ୍ୟରେ କଡ୍ଡା ଟକ୍କର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ । ଦୁବାଇ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ। ଦୁଇଟି ପାୱାର୍ ହିଟର୍ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍ । ଗୋଟିଏ ପଟେ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍, ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବର ଶାହାରୁଖ ଖାନ ଙ୍କ ପରି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅଛନ୍ତି, ଅନ୍ୟ ପଟେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ଲିଆମ୍ ଲିଭିଙ୍ଗଷ୍ଟୋନ୍ ଏବଂ ଇଭିନ୍ ଲୁଇସ୍ ଭଳି ହିଟର୍ ଅଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ରେ ରାଜସ୍ଥାନର ଦୁଇ ୱିକେଟ୍ କିପର ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବର କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜୋରଦାର ଟକ୍କର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ ।

ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଆଇପିଏଲର ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ପଞ୍ଜାବ ଦଳ ରାଜସ୍ଥାନ ଉପରେ ଚାରି ରନ୍ ବ୍ୟବଧାନରେ ଅତି ନିକଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା। ମୁମ୍ବାଇରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରଥମ ଖେଳି ୬ ଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୨୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। କ୍ୟାପଟେନ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ୧୮୨ ର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ ୫୦ ବଲରେ ୯୧ ରନର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ ସାତ ଚୌକା ଓ ପାଞ୍ଚଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦୀପକ ହୁଡା ୨୮ ରନ୍ କରି ୬୪ ରନ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ୨୮ ବଲରେ ୪୦ ରନ୍ ର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ୨୨୨ ରନ୍ର ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ରାଜସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଏକ ଚମତ୍କାର ଶତକ ହାସଲ କରି ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ବିଜୟର ନିକଟତର କରିଥିଲେ। ଅବଶ୍ୟ ଶେଷରେ ପଞ୍ଜାବ ବାଜି ମାରି ନେଇଥିଲା ।

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 2 =