Business

ହିନ୍ଦୁଜା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କାରାଦଣ୍ଡ ନାହିଁ, ମାନବ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଖାରଜ ହୋଇଛି

ହିନ୍ଦୁଜା ପରିବାରର ଚାରିଜଣ ସଦସ୍ୟ – କମଲ ଏବଂ ପ୍ରକାଶ ହିନ୍ଦୁଜା, ନମ୍ରତା ଏବଂ ଅଜୟ ହିନ୍ଦୁଜା, ଯାହାର ସ୍ୱିସ୍ ନାଗରିକତ୍ୱ ରହିଛି – ସେମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ଜେଲ, ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ, ଦଣ୍ଡ କିମ୍ବା ଅଟକ ରଖାଯାଇନାହିଁ ।

ସ୍ୱିସ୍ ଆଇନ ପ୍ରଣାଳୀ ଅନୁଯାୟୀ, ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ୍ ଦ୍ୱାରା ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ରାୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିମ୍ନ ଅଦାଲତର ରାୟ ପ୍ରଭାବହୀନ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇନଥାଏ ।

ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ କୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖାରଜ ହୋଇଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲାରେ କୌଣସି ଅଭିଯୋଗକାରୀ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ କୋର୍ଟରେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ବିବୃତ୍ତିରେ ଦସ୍ତଖତ କରିବାକୁ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ଏଥିପାଇଁ ସହମତି ପ୍ରଦାନ କରିନଥିିିଲେ । ସେମାନେ ଏହା କରିବାକୁ କୌଣସି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନଥିଲା କିମ୍ବା ସେ ଏପରି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିନହାନ୍ତି । ସେମାନେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ହିନ୍ଦୁଜା ପରିବାରର ଚାରିଜଣ ସଦସ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ‘ସମ୍ମାନ, ନିଷ୍ଠା ଓ ପରିବାର ପରି’ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ ।

ପରିବାରର ସମସ୍ତ ଚାରିଜଣ ସଦସ୍ୟ ସ୍ୱିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ନ୍ୟାୟିକ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ସତ୍ୟତା ବାହାରକୁ ଆସିବ ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ ଅଛନ୍ତି ।

  • କମଲ ଏବଂ ପ୍ରକାଶ ହିନ୍ଦୁଜା, ନମ୍ରତା ଏବଂ ଅଜୟ ହିନ୍ଦୁଜାଙ୍କ ମୁଖପାତ୍ର
Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + 4 =