ଶୋଇବା ବେଳେ ପାଟିରୁ ଲାଳ ବାହାରୁଛି କି ? ପ୍ରତିକାର…

ଶୋଇବା ସମୟରେ ମୁଖ୍ୟତଃ ଲାଳ ବାହାରିଥାଏ। ଶୋଇବା ସମୟରେ ନିଶ୍ବାସ ନିଆଯାଇଥାଏ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଲାଳ ବାହାରିଥାଏ। ଲାଳ ବାହାରିବା ପାଇଁ ଅନେକ କାରଣ ହୋଇଥାଏ ଯେମିତି ଖାଇବା ପିଇବାରେ ଆଲାର୍ଜୀ ହେବା ବା କିଛି ଓୌଷଧ କାରଣରୁ ଅଧିକ ଲାଳ ହୋଇଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ଶୋଇବା ସମୟରେ ଲାଳ ବାହାରିବା କାରଣରୁ ଚିନ୍ତିତ ତେବେ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ।
ପାଟିରେ ଲାଳ ବାହାରିବା ଡେରିରେ ରୋଷେଇ ଥିବା ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପେଟ ସଫା ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଲାଳ ବାହାରିଲେ ଦୁଇ ତିନୋଟି ତୁଳସୀର ପତ୍ରକୁ ଚୋବାଇ ପାଣି ପିଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହି ଭଳି କରିବା ଦ୍ବାରା ଲାଳ ବାହାରିବାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ।
ଶୋଇବା ସମୟରେ ଲାଳ ବାହାରିବା କାରଣରୁ ଲଜ୍ଜିତ ହେବାକୁ ପଡିଥାଏ ତେବେ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଫିଟକିରୀକୁ ପାଣିରେ ମିଶାଇ କୁଳି କରିପାରିବେ। ଏହା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଭଳି ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିପାରିବ।
ଲାଳ ବାହାରୁ ଥିବାରୁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଡାଲଚିନିର ଚା’ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଉପକାରୀ ହୋଇଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ଡାଲଚିନିକୁ ପାଣିରେ ପକାଇ ଭଲଭାବେ ଫୁଟାନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ ଛାଣି ଏଥିରେ ମହୁ ମିଶାଇ ପିଅନ୍ତୁ। ଏଥିରୁ ଆପଣଙ୍କର ଲାଳ ବାହାରିବା ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ।
ଲାଳ ବାହାରିବାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅଅଁଳା ପାଉଡର ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାର ତୁରନ୍ତ ପରେ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଅଅଁଳା ପାଉଡରକୁ ଖାଇବା ଦ୍ବାରା ଆରାମ ମିଳିଥାଏ। ଏହା ସହିତ ଏହା ଉପାୟ ଏସିଡିଟିରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ।

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − three =