ଗୋଦରେଜ ଲା’ଆଫେୟାର ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବାର୍ତା ‘ଆପଣ ସମ୍ପର୍କ ପାଳନ କରନ୍ତୁ, ରୀତିନୀତି ସାଥିରେ ତ ଆସିଯିବ’ ସହ ଭାଇଦୁଜ୍ ପାଳନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଗୋଦରେଜ ଲା’ଆଫୟୋର ପକ୍ଷରୁ ଭାଇଦୁଜ୍ ପାଳନ ଅବସରରେ ଡିଜିଟାଲ ଅଭିଯାନ “ସେଲିବ୍ରେଟିଂ ଆକ୍ସେପ୍‌ଟାନ୍ସ” ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି ଯାହା ଭାଇଭଉଣୀର ଭଲ ଭାଇବାକୁ ଅତି ଚମତ୍କାର ଢଙ୍ଗରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିପାରିଛି । ଏହି ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ ସିନେମାରେ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଭଲ ପାଇବାକୁ କଏଦ କରିବା ସହିତ ଚିରାଚରିତ ଆହ୍ୱାନକୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତୀକରଣ ପ୍ରସାର କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି ।
ଏଜେନ୍ସି୦୯ ସହ ମିଶି ଗୋଦରେଜର କର୍ପୋରେଟ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଆଣ୍ଡ କମ୍ୟୁନିକେସନ ଟିମ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ପରିକଳ୍ପନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ଏକ କିନ୍ନର ମହିଳା ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ଆବେଗତପୂର୍ଣ୍ଣ ଯାତ୍ରାକୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯାଇଛି । ସେମାନେ ମିଶି ଭାଇଦୁଜ ପାଳନ କରୁଥିବା ଏଥିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଜଣେ କିନ୍ନର ମହିଳା ଜଣକ ସଜେଇ ହୋଇ ନିଜ ଘରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ସହ ସିନେମା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ପଡ଼ୋଶୀମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ କେମିତି ଅଛୁ ଝିଅ? ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଛନ୍ତି । ତାହାର ଉତରରେ ସେ କହୁଛନ୍ତି ‘ଶେଷରେ ମୁଁ ମୋ ନିଜ ଭଳି’ । ପରିବାର ଓ ପଡ଼ୋଶୀ ତାଙ୍କୁ ସେହି ରୂପରେ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସହ ସିନେମାଟି ଶେଷ ହେଉଛି । ଏହି ସିନେମାର ବାର୍ତା ହେଉଛି ଆପଣ ସମ୍ପର୍କ ପଳନ କରନ୍ତୁ, ରିତିନୀତି ସାଥିରେ ତ ଆସିଯିବ ।”
ଗୋଦରେଜ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ଲିମିଟେଡ୍ ଏବଂ ଆସୋସିଏଟ୍ କମ୍ପାନି (ଜିଆଇଏଲ୍‌ଏସି)ର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା କର୍ପୋରେଟ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆଣ୍ଡ୍ କମ୍ୟୁନିକେସନର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ମୁଖ୍ୟ ସୁଜିତ ପାଟିଲ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ,“ଗୋଦରେଜ ଲା’ ଆଫେୟାରରେ ଅନୁଗାମୀମାନଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ପ୍ରାସଙ୍ଗିକ କଥାବାର୍ତା ସହିତ ଯୋଡ଼ିବା ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି । ଏହି ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ, ଆମେ ସ୍ୱୀକୃତି ଏବଂ ପ୍ରେମର ପରିବର୍ତନଶୀଳ ଯାତ୍ରାକୁ କଏଦ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛୁ, ଯାହା ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ଏହି ପରି ସରଳ ଦିଗ ଆମ ଜୀବନକୁ ସମୃଦ୍ଧ କରେ ଏବଂ ଆମର ବନ୍ଧନକୁ ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ଅଧିକ ମଜବୁତ କରିଥାଏ । ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଯେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭ୍ରାନ୍ତଧାରଣାରୁ ମୁକ୍ତ କରିବ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କରେ ଗ୍ରହଣୀୟତାର ସଂସ୍କୃତିକୁ ଆପଣେଇବା ଲାଗି ଉତ୍ସାହିତ କରିବ ।”
ଗୋଦରେଜ ଡିଇଆଇ ଲ୍ୟାବର ମୁଖ୍ୟ ପରମେଶ ଶାହାହାନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଗୋଦ୍ରେଜ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜରେ ଆମେ ଯାହା କରୁଛୁ ସେଥିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତୀକରଣ ଏବଂ ବିବିଧତାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେବା ଆମର ସବୁବେଳେ ପ୍ରୟାସ ରହିଆସିଛି । ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ପ୍ରେମକୁ ସମସ୍ତ ଲିଙ୍ଗରେ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଆମର ପ୍ରୟାସକୁ ସୂଚିତ କରେ । ଏହି ଅଭିଯାନ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଯେ ଭାରତର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ସୁନ୍ଦର ବିବିଧତା ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତୁ । ଏଲଜିବିଟିକ୍ୟୁଆଇଏ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ସାଥୀମାନେ କିପରି ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାଇଲଖୁଂଟକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବାର ଉତ୍ସବରେ ପରିଣତ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ହାତ ମିଳାଇ ଚାଲିବା ଆବଶ୍ୟକ ତାହା ଏହି ଭିଡିଓରେ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ।
ଏଜେନ୍ସି ୦୯ର ବରିଷ୍ଠ କଂଟେଂଟ୍ ନିର୍ମାତା ଆଦି ସାୱନ୍ତ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଆଜିର ଯୁଗରେ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ ହିଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଏହାବ୍ୟତୀତ, ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତିକରଣକୁ ସଠିକ ଦିଗରେ ଆଗେଇ ନେବା ପାଇଁ ସବୁ କିଛି ଭଲ ଦିଗ ବାଂଟିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ନିଜେ ଜଣେ ସ୍ପଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ହୋଇଥିବାରୁ ଏଭଳି ସ୍ୱୀକୃତିକୁ ପାଳନ କରୁଥିବା ଏକ କାହାଣୀର ପରିକଳ୍ପନା କରିବା ସ୍ଥିତିରେ ଥିବାରୁ ମୁଁ ବହୁତ ଗର୍ବିତ ଅନୁଭବ କରୁଛି ।”

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − sixteen =