ଜଣେ ମହିଳା ଘରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ ୧ ଲକ୍ଷ ଅସରପା

ଆମେରିକାରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବାସ୍ତବରେ ଏଠାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା, ଯିଏ ଘରେ ପ୍ରାୟ ୧ ଲକ୍ଷ ଅସରପା ରଖିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମହିଳାଙ୍କ ଘରୁ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଜାତିର ପକ୍ଷୀ, କଇଁଛ, ସାପ ଏବଂ ବିଲେଇ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଏହି ଘଟଣାର ଖୁଲାସା ପରେ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଯେ ମହିଳା ଜଣକ ଶେଷରେ ଏହା କାହିଁକି କଲେ?
ଡେଲି ଷ୍ଟାରରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗିରଫ ମହିଳାଙ୍କୁ ଜଣେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଭାବରେ କୁହାଯାଉଛି। ତାଙ୍କ ନାମ କରୀନ୍ କିସ୍, ତାଙ୍କୁ ୫୧ ବର୍ଷ ବୟସ ର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁସ୍ନୋ ହ୍ୱାଇଟ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଜାଣନ୍ତି । ମହିଳା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପଶୁମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ସେ ନିଜ ଘରେ ପଶୁ ରଖନ୍ତି । ସେ ଅସରପା ମାନଙ୍କୁ ମାରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ। ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ଘରେ ସବୁଆଡେ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଆସୁଛି। କେହି କେହି ତାଙ୍କ ଘର ଭିତରେ କିଛି ମିନିଟରୁ ଅଧିକ ସମୟ ରହିପାରିଲେ ନାହିଁ ଏବଂ ଏତେ ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମହିଳା ଜଣକ ନିଜ ଘରେ ପଶୁମାନଙ୍କୁ ରଖୁଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ଅନେକ ପଶୁଙ୍କ ଜୀବନ ବିପଦରେ ପଡ଼ିଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ଜଣେ ବନ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ କି ଏକ ପୋଷା ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ଥିବା ଜାଣି ପଶୁମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ କାରଣ ସେ ଚାହୁଁ ନଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ଭୂମିହୀନ ହୁଅନ୍ତୁ। ପରେ ସେ ସମସ୍ତ ପଶୁମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରେ ରଖିଥିଲେ। ତେବେ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଅନେକ ପଶୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କୁ ଡକାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ପଶୁ କ୍ରୁଲିଟି ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା।

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 4 =