ବିଜେପି ଇଶାରାରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଭକ୍ତ ଦାସ: ବିଜେଡି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଗତ ଦୁଇ ଦିନର ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆମେ କହିଥିଲୁ ଯେ ଓଡିଶା କଂଗ୍ରେସ ହେଉଛି ଓଡିଶା ବିଜେପିର ବି-ଟିମ୍ । ତେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଉଛି ଓଡିଶା କଂଗ୍ରେସ କିମ୍ବା ଓଡିଶା ବିଜେପି କେହି ଏହାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିନାହାଁନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କର ନିରବତା ଆମର ବିବୃତ୍ତିକୁ ପ୍ରମାଣ କରୁଛି ଯେ ଓଡିଶା କଂଗ୍ରେସ ହେଉଛି ଓଡିଶା ବିଜେପିର ବି-ଟିମ୍ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ଚରଣ ଦାସଙ୍କ ଆଜିର ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଓଡିଶା କଂଗ୍ରେସ ଦ୍ୱାରା ବି-ଟିମ୍‍ ଉଦ୍ୟମର ଏକ ନିୟମିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଜେଡିର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ଡକ୍ଟର ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର ।
କଂଗ୍ରେସ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀର ଜବାବ ଦେଇ ବିଜେଡି ମୁଖପାତ୍ର ଡକ୍ଟର ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଯେଉଁ ଟ୍ରଷ୍ଟ୍ ଦଲିଲ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି ସେଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ଚରଣ ଦାସଙ୍କ ପୁଅ କ୍ରାନ୍ତି ଟ୍ରଷ୍ଟ୍ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଟ୍ରଷ୍ଟି ଏବଂ ସଭାପତି ଏବଂ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଥିବା ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ସହ ମିଶି ଏହାକୁ ଚଳାଉଥିଲେ । ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଦେଖାଉଥିବା ଦଲିଲ ଅସଲି କି ନୁହେଁ ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ଚରଣ ଦାସ ତାହାର ଉତ୍ତର ଦେବା ଉଚିତ । ତାଙ୍କ ପୁଅ ମହାଲିଙ୍ଗ କଲେଜ ଚଳାଉଥିବା ଟ୍ରଷ୍ଟର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଟ୍ରଷ୍ଟି ଥିଲେ କି ନାହିଁ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ଦାସଙ୍କ ପୁଅ ଏହି ଟ୍ରଷ୍ଟ୍ର ସଭାପତି ଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଥିଲେ କି ନାହିଁ ।
ଓଡିଶା କଂଗ୍ରେସ ନିଜ ଦଳର ନେତା ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ଚରଣ ଦାସଙ୍କୁ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ପଚାରିବା ଉଚିତ୍‍ । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏବଂ ପୀଡିତାଙ୍କ ସହିତ ଶ୍ରୀ ଦାସଙ୍କର ଯେଉଁ ଫଟୋଗ୍ରାଫ ରହିଛି ତାହା ୨୦୨୦ରେ ଏକ ଉଦ୍‍ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୟର କି ? ଯଦି କାଗଜପତ୍ର ପ୍ରମାଣ, ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ ଏକ ଅପରାଧ ସହିତ ଜଡିତ ହେବାର ପ୍ରମାଣ, ତେବେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ଆଗରେ କାଗଜପତ୍ରର ପ୍ରମାଣ ରଖିଛୁ ଯେଉଁଥିରେ ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ଚରଣ ଦାସ ମହାଲିଙ୍ଗ କଲେଜ ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ନିକଟତର ରହିଛନ୍ତି । ଯଦି ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସହ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତ କରିଥିବା ଅପରାଧ ସହ ଜଡିତ ହେବାର ପ୍ରମାଣ ହେଉଛି, ତେବେ ସମାନ ତର୍କ ଦ୍ୱାରା ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ଦାସ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ବଡ ଅପରାଧୀ । ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ଦାସ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ସାଂସଦ ହାତପାଣ୍ଠିରୁ ମହାଲିଙ୍ଗ କଲେଜକୁ ବାରମ୍ବାର ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି, କଲେଜରେ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି, ଯାହା ଆମେ ଦେଖାଉଛୁ । ଶ୍ରୀ ଦାସଙ୍କ ଯୁକ୍ତି ଆଧାରରେ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯିବା ଉଚିତ୍‍ । ଆଇନ୍ର ଶାସନ ବୋଲି ଏ ଦେଶରେ କିଛି ଅଛି ଯାହା ସବୁବେଳେ ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ଆବଶ୍ୟକ କରେ ଯାହା ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ଦାସଙ୍କ ପାଖରେ ନାହିଁ ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ସେ ମିଥ୍ୟା ଏବଂ ଭିତ୍ତିହୀନ କଥା କହୁଛନ୍ତି ।
ଏସବୁ ବ୍ୟତୀତ, ତାଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତି ଇତିହାସକୁ ଆସିବା । ତାଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତିର ପ୍ରଥମ ସୂଚନାଟି ୨୦୧୮ରେ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଆସିଥିଲା । ତେଲେଙ୍ଗାନାର ରଙ୍ଗାରେଡି ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି (ଡିସିସି) ସଭାପତି କିଆମା ମାଲେଶ ଅଡିଓ ଟେପ୍ ଜାରି କରି କହିଥିଲେ ଯେ ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ଦାସ ୨୦୧୮ରେ ଇବ୍ରାହିମପାଟନମ୍ ବିଧାନସଭା ଆସନ ଟିକେଟ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଥିଲେ । ଏହା ଦର୍ଶାଏ ଯେ ତାଙ୍କ ଦଳର ନେତାମାନେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ଦାସ ଜଣେ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ଦଳୀୟ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି କରନ୍ତି । ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ କଂଗ୍ରେସର ଆଶାକୁ ସଫଳତାର ସହିତ ଧ୍ୱଂସ କରିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲା ।
ଏବେ ବିହାରକୁ ଆସିବା ଏବଂ ଦେଖିବା ସେ କ’ଣ କରିଛନ୍ତି । ଅକ୍ଟୋବର, ୨୦୨୧ରେ ବିହାର କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ଶତାଧିକ ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ସମର୍ଥକ ପାଟ୍ନାରେ ଶ୍ରୀ ଦାସଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗତ ମାସରେ ବିହାର ଉପନିର୍ବାଚନରେ ସେ ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଏବଂ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରୁଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପଦରୁ ହଟାଇବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ । ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ଦାସ ଆଉ ଏକ ପାଦ ଆଗକୁ ଯାଇ ବିହାରରେ ବିଜେପିର ଏଜେଣ୍ଟ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଆରଜେଡି-କଂଗ୍ରେସ ମହାମେଣ୍ଟକୁ ଭାଙ୍ଗିବା କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ବିହାରରେ ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ ସଫଳତାର ସହ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପରେ ଓଡିଶା ବିଜେପି ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ କାଳାହାଣ୍ଡିରେ ଏହାର ରାଜନୈତିକ ଏଜେଣ୍ଟ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଛି ।
ଯେହେତୁ ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ଦାସ ମହାଲିଙ୍ଗ କଲେଜର ଜଣେ ଛାୟା ମାଲିକ ଥିଲେ, ସେ ମହାଲିଙ୍ଗ କଲେଜ ସହ ଜଡିତ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିବା ଉଚିତ । ଯଦି ତାଙ୍କ ନିକଟରେ କିଛି ପ୍ରମାଣ ଅଛି, ତେବେ ସେ ମହାଲିଙ୍ଗ କଲେଜର ମାଲିକ ହୋଇଥିବାରୁ ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟରେ ଜନସ୍ୱାର୍ଥ ମାମଲା ଦାଖଲ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମାନ୍ୟବର କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଏହା ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ତାଙ୍କର ଭିତ୍ତିହୀନ ଓ ବିଭ୍ରାନ୍ତକାରୀ ପ୍ରକୃତି ଯୋଗୁଁ ୨୦୧୯ ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଲୋକେ ଶ୍ରୀ ଦାସଙ୍କୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଠେଲି ଦେଇଥିଲେ । ଆଜି ପୁଣିଥରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଓ ଓଡିଶାବାସୀଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ତାଙ୍କର ମୁଖା ଖୋଲିଯାଇଛି ବୋଲି ବିଜେଡି ମୁଖପାତ୍ର ଡକ୍ଟର ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ।

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × four =