ଆଇଡେମିସୁ ହୋଣ୍ଡା ରେସିଂ ଇଣ୍ଡିଆର କାଭିନ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଫିମ୍ ଏସିଆ ରୋଡ ରେସିଂ ଚାମ୍ପିଅନସିପ ୨୦୨୪ରେ ୧୧ ତମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ

  • ରାଉଣ୍ଡ ୨ ର ଏପି୨୫୦ କ୍ଲାସ୍ ରେସ୍ ୧: ସମଗ୍ର ରେସରେ ଉତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଫଳସ୍ୱରୂପ କାଭିନ ୧୧ ତମ ସ୍ଥାନରେ ଚେକେଡ୍ ଲାଇନ ଅତିକ୍ରମ କରି ଦଳ ପାଇଁ ପଏଣ୍ଟ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଏସିଆର ଏକ କଠିନତମ ରେସରେ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରି ଆଇଡେମିସୁ ହୋଣ୍ଡା ରେସିଂ ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳର ଆରୋହୀ କାଭିନ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଚାଇନାରେ ଆୟୋଜିତ ୨୦୨୪ ଫିମ ଏସିଆ ରୋଡ ରେସିଙ୍ଗ ଚାମ୍ପିଅନସିପର (ଏଆରଆରସି) ରାଉଣ୍ଡ ୨ ର ରେସ ୧ ରେ ଆଉ ଏକ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଏକ ଦ୍ରୁତ ରେସରେ ଉତ୍ତମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା ସହ କାଭିନ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଏହି ସିଜନରେ ଆଉଏକ ଟପ ୧୫ ରେ ଶେଷ କରିଥିଲେ ।

ରେସରେ ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଯୁବ ଆରୋହୀ କାଭିନ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଆରୋହୀଙ୍କୁ ଦୃଢ଼ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଦେଇଥିଲେ । ଗ୍ରୀଡରେ ୧୫ ରୁ ଆରମ୍ଭ କରି, କାଭିନ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଲାପରେ ଅଗ୍ରଗତି ପରେ, ସେ ନିଜର ମନୋସ୍ଥିତି ଏବଂ ଗତି ବଜାୟ ରଖିଥିଲେ । ଅନ୍ତିମ ଲାପ୍ସରେ, ସେ ନିଜ ଶିକ୍ଷଣକୁ ଭଲ ଭାବରେ ପ୍ରୟୋଗ କରି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ ହୋଇ ଟ୍ରାକରେ କୌଣସି ତ୍ରୁଟି ନକରି ୧୧ ତମ ସ୍ଥାନରେ ଚେକେଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅତିକ୍ରମ କଲେ । ସେ ଦଳ ପାଇଁ ପାଞ୍ଚଟି ମୂଲ୍ୟବାନ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରି ମୋଟ ୧୯: ୦୩.୦୯୪ ସମୟ ସହିତ ରେସକୁ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ ।

କାଭିନଙ୍କ ସାଥୀ ମୋହସିନ୍ ପି ମଧ୍ୟ ରେସ-ଟ୍ରାକରେ ନିଜର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ୨୩ ତମ ସ୍ଥାନରୁ ରେସକୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସେ କଡ଼ା ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଟ୍ରାକରେ କୌଣସି ତ୍ରୁଟି କିମ୍ବା ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ସେ ନିଜର ଗତି ବଜାୟ ରଖିଥିଲେ । ସେ ମୋଟ ୧୯: ୨୫.୮୬୩ ସମୟ ସହିତ ୨୦ ତମ ସ୍ଥାନରେ ରେସକୁ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ସ୍ଥିତିରେ ସେ ଦଳ ପାଇଁ କୌଣସି ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରିପାରିନାହାଁନ୍ତି ।

ଆଇଡେମିସୁ ହୋଣ୍ଡା ରେସିଂ ଇଣ୍ଡିଆର ଆରୋହୀ କାଭିନ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲଙ୍କ ନିଜ ଉଦ୍ଧୃତିରେ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଆଜି ମୋର ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ । ଚୀନ୍‌‌ର ଟ୍ରାକ୍ ମୋ ପାଇଁ ନୂଆ, ଏବଂ ମୋର ଧ୍ୟାନ ଥିଲା ସକରାତ୍ମକ ଗତି ବଜାୟ ରଖିବା । ଟ୍ରାକରେ ଏକାଧିକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସାକ୍ଷୀ ହେବା ପରେ, ମୋର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲା ଯେ କୌଣସି ଭୁଲ ନକରି ଦୌଡ଼କୁ ଶେଷ କରିବା ଏବଂ ଦଳ ପାଇଁ ପଏଣ୍ଟ ଅର୍ଜନ କରିବା । ଆଜି, ମୋର ପୂର୍ବ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ମୋର ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ମୋତେ ସମସ୍ତ ପ୍ରତିଘାତର ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା । ଆଜିର ସ୍କୋର ସହିତ ଆସନ୍ତା ରେସରେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇଁ ଆମେ ଉତ୍ସାହିତ ଏବଂ ଆଶାବାଦୀ । ”

ଆଇଡେମିସୁ ହୋଣ୍ଡା ରେସିଂ ଇଣ୍ଡିଆର ଆରୋହୀ ମୋହସିନ୍ ପି ଉଦ୍ଧୃତିରେ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଆଜି ଭଲ ଫଳାଫଳ ଆଶା କରୁଥିଲି । ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଲାପ୍ସରେ, ମୁଁ ଏକ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସୀ ଏବଂ ଏକ ଭଲ ସ୍ଥିତିକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ଭଲ ଭାବରେ ଥ୍ରୋଡ୍ କରିଥିଲି । ତଥାପି, ଆଜି ମୋର ଆଶା ଅନୁଯାୟୀ ଯୋଜନା କାମ କଲା ନାହିଁ । ମୁଁ ଖୁସି ଯେ କାଭିନ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦଳ ପାଇଁ ପଏଣ୍ଟ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ । ଆଜିର ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ କରି ମୁଁ ଆସନ୍ତା ରେସ ପାଇଁ ମୋର ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବି ଏବଂ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଆଶା କରିବି।”

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 + 16 =