କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସର୍ଭେ କରାଇଲା କଂଗ୍ରେସ

କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଏକ ସର୍ଭେ କରିଛି। ଆଉ ଏହି ସର୍ଭେକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଡି.କେ ଶିବକୁମାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସର୍ଭେରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଆସନ୍ତା କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​କଂଗ୍ରେସ ୨୨୪ଟି ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ୧୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆସନରେ ଜିତିବ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ବିଜେପିର ଅନେକ ବିଧାୟକ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ। ଦୁଇ ପୂର୍ବତନ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଏବଂ ମହୀଶୂରର ପୂର୍ବତନ ମେୟର ମଙ୍ଗଳବାର କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଶିବକୁମାର ଏହା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୨ ଗୁଜୁରାଟ ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ପରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ବିଜେପି ନିର୍ବାଚନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏବେ ବିଜେପି ଏଥିରୁ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଇଛି।

ଶିବକୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକମାନେ ବିଜେପି ଛାଡି କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି। ଆଗାମୀ ଦିନରେ, ବିଜେପିର ଅନେକ ନେତା ବିନା ସର୍ତ୍ତରେ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେବେ | କର୍ଣ୍ଣାଟକ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ପୂର୍ବ ସର୍ଭେରେ ଆମର ଆସନ ସଂଖ୍ୟା ୧୩୬ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମର ସର୍ଭେ ମୁତାବକ ଆମେ ୧୪୦ଟି ଆସନରୁ ଅଧିକ ଆସନରେ ଜିତିବୁ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ବାଚନକୁ ପ୍ରାୟ ୫୦ ଦିନ ବାକି ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଜାଣିଶୁଣି ବିଳମ୍ବ କରାଯାଉଛି | ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ବିଜେପି ଅନୁଭବ କରୁଛି ଯେ ବିଳମ୍ବ କରି ସେମାନେ ଯେତେ ଅଧିକ ଦିନ ପାଇବେ, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ହେବ, ତେଣୁ ସେମାନେ ଏଭଳି ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି।

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × three =