ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ କନିଆଁକୁ ଓଡ଼ିଶା ବର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ କନିଆଁକୁ ଓଡ଼ିଶା ବର । ପ୍ରାପ୍ତ ବୟସ୍ଖ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ହୋଇଛି ବିବାହ । ଝିଅକୁ ଫେରାଇ ନେବାକୁ ଆସିଥିବା ଉତରପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ଖାଲି ହାତରେ ଫେରିଛି । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଗୋରଖପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଯୁବତୀ ଆକାକ୍ଷା ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ପୁଅ ପୃଥୀରାଜ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ବିବାହ ହୋଇଛି ।

ଆକାଂକ୍ଷାଙ୍କ ବାପା ଗୋରଖପୁର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପ୍ରୀତିରାଜଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଗୋରଖପୁର ପୋଲିସ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା। ଏହା ପରେ ଆକାଂକ୍ଷା ଏୟାରଫିଲ୍ଡ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ସାହାଯ୍ୟ ଲୋଡିଥିଲେ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଗୋରଖପୁର ପୋଲିସ ଓ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।

ତାଙ୍କ ମାଟ୍ରିକ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଓ ଆଧାର କାର୍ଡ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟରେ ସେ ଜଣେ ବୟସ୍କ ବୋଲି ଯୁବତୀ ଜଣକ ଗୋରଖପୁର ପୋଲିସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିବା ବେଳେ ଗୋରଖପୁର ପୋଲିସର କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲେ। କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ଆକାଂକ୍ଷାଙ୍କୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ସମୟ ଘରକୁ ନେଇ ଆଜି ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ଜିଲ୍ଲାର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତିଙ୍କ ନିକଟରେ ହାଜର କରିଥିଲେ। ଧାରା ୧୬୪ ଅନୁଯାୟୀ ଯୁବତୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ରେକର୍ଡ କରିବା ପରେ ମୁଖ୍ୟ ଜୁଡିସିଆଲ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ।

ଏୟାରଫିଲ୍ଡ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ରାଧାକାନ୍ତ ସାହୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୋରଖପୁରରେ ଧାରା ୩୬୩ ଅନୁଯାୟୀ ଯୁବତୀଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଯୁବତୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ରେକର୍ଡ କରିବା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଲିଲ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାକୁ ରଦ୍ଦ କରି ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ।

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × three =