ଫିଲ୍ମ ଓ ସିରିଏଲ୍‌ ସୁଟିଂ ଉପରେ ଲାଗିଲା ରୋକ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ।ଆଉ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଫିଲ୍ମ ଓ ଟେଲିଭିଜନ୍‌ ସିରିଏଲ୍‌ ଜଗତକୁ ଲାଗିଛି ବଡ଼ ଝଟକା । ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଫିଲ୍ମ ଓ ଟେଲିଭିଜନ୍‌ ସିରିଏଲ୍‌ ସୁଟିଂ ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲଗାଇଛନ୍ତି ଏସଆରସି ।

ରାଜ୍ୟରେ ଇନ୍ ଡୋର୍ ଓ ଆଉଟ୍ ଡୋର୍ ଫିଲ୍ମ ଓ ଟେଲିଭିଜନ୍ ସିରିଏଲ୍ ସୁଟିଂ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ସ୍ପେଶାଲ ରିଲିଫ୍ କମିଶନରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଏ ସଂପର୍କରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ଫିଲ୍ମ ଓ ଟେଲିଭିଜନ୍ ସିରିଏଲ୍ ସଂପର୍କିତ ସୁଟିଂକୁ ଅନୁମତି ମିଳିବ ନାହିଁ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଗୋଆର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ କରୋନା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସୁଟିଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଯାହା ପରେ ସେଠାରେ ଫିଲ୍ମ ଏବଂ ସିରିଏଲର ସୁଟିଂ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି।ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ପରେ ନିର୍ମାତାମାନେ ଗୁଜୁରାଟ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶକୁ ସୁଟିଂ ପାଇଁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ନିର୍ମାତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ବାହାରେ ଶୁଟ୍ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର।ଏହା ସହିତ, ତାଜା ବିଷୟବସ୍ତୁ ଅଭାବରୁ ସିରିଏଲର ଟିଆରପି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛି |ଷ୍ଟାର ପ୍ଲସ ସିରିଏଲ୍ ଅନୁପମାର ଟିଆରପି କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଶୀର୍ଷରେ ଥିଲା ଏବଂ ଏହାର ସୁଟିଂ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କରାଯାଉଛି | କିନ୍ତୁ ଶୋ’ର ଟିଆରପି ଏହି ସପ୍ତାହରେ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ତେଣୁ ଏହି ସମୟରେ ଗୁଜୁରାଟର କିଛି କଳାକାରଙ୍କ ସହ ତାରକ ମେହେଟ୍ଟା କା ଉଲଟା ଚଷମାର ସୁଟିଂ କରାଯାଉଛି।

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 17 =