ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ବିଜୁଳି ପ୍ରତିଶ୍ରୃତି ଦେଲେ କେଜ୍ରିୱାଲ

ଡେରାଡୁନ୍‌: ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଆଜି ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଦେହରାଦୁନରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ସେ ଉଭୟ ଶାସକ ଦଳ ବିଜେପି ଏବଂ ବିରୋଧୀ କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି, ଭଗବାନ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡକୁ ସବୁକିଛି ଦେଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ନେତା ଓ ଦଳ ଏହାକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ କୌଣସି ପଥର ଛାଡି ନାହାଁନ୍ତି। ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଦୁଇଟି ପାର୍ଟୀ ଅଛି, ଯେପରି ଶସ୍ୟ ଦୁଇଟି ମିଲ୍ ପଥର ମଧ୍ୟରେ ଚୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି, ସେହିପରି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଲୋକମାନେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରୁଛନ୍ତି ।

ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି, “୭୦ ବର୍ଷ ଇତିହାସରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ଘଟିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଏକ ଶାସକ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ନିଜେ କୁହନ୍ତି ଯେ ଆମର ସିଏମ୍ ଅଦରକାରୀ। ଯଦିଓ ବିରୋଧୀ କହୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଶାସକ ଦଳ ଏହାର ସିଏମ୍କୁ ଅଦରକାରୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଦୁଇ ଦଳର ଉଭୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ। ଏହି ଦୁଇ ଦଳର କୌସିଟି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର। ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଏ ଚିନ୍ତା କରିବ, ଯିଏ ଏଠାରେ ବିକାଶ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବ। ଉଭୟ ଦଳ କେବଳ ଚେୟାର ପାଇଁ ଲଢ଼େଇ କରୁଛନ୍ତି ।

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ । ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଶ୍ରୃତି ଦେଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ଭଳି ଏଠାରେ ଯଦି ଆପ ସରକାର ଆସେ ତେବେ ବିଜୁଳି ମାଗଣା ଦେବା ଲାଗି ସେ କହିଛନ୍ତି । ୩୦୦ ୟୁନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଦେବା ଲାଗି ସେ ପ୍ରତିଶ୍ରୃତି ଦେଇଛନ୍ତି । ୨୪ ଘଣ୍ଟା ବିଦ୍ୟୁତ ଦେବା ସହ ପୁରୁଣା ବିଲ ଛାଡ଼ କରିବା ଲାଗି ମଧ୍ୟ ସେ କହିଛନ୍ତି । କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଚର୍ଚ୍ଚା ।

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + nine =